Reklama

Grobelny: opieka przedszkolna jest sukcesem Poznania

Prezydent Poznania Ryszard Grobelny, choć przebywa na urlopie komentuje na swoim blogu sytuację w poznańskich przedszkolach. Zdaniem prezydenta dzięki likwidacji nieefektywnych placówek liczba miejsc w przedszkolach wzrosła.

W ciągu ostatnich 10 lat liczba poznańskich przedszkoli zmniejszyła się o 22 placówki. Przyjrzenie się sytuacji przedszkoli pokazuje wyraźnie, że dzięki likwidacji nieefektywnych placówek liczba miejsc w przedszkolach... wzrosła! Tym samym znacznie więcej dzieci zostało objętych opieką oraz zwiększyła się jej jakość - pisze na blogu prezydent Grobelny.

Prezydent dokonuje analizy, z której wynika, że w ciągu 10 lat liczba dzieci objętych opieką przedszkolną wzrosła o 43 procent. Wzrost nastąpił w podmiotach prowadzonych przez miasto oraz przez inne podmioty. Zdaniem prezydenta w chwili obecnej do przedszkola można przyjąć każde dziecko nawet spoza Poznania. Prezydent wskazuje trzy powody tego stanu rzeczy -powstało wiele placówek prowadzonych przez inne podmioty, a także ponad 100 oddziałów przedszkolnych szkołach podstawowych. Ponadto zlikwidowane zostały nieefektywne placówki miejsce, a na ich miejscu utworzono nowe.

Podsumowując, zmiany, które zaszły w ostatniej dekadzie w tym obszarze oświaty, pokazują wyraźnie, że opieka przedszkolna jest sukcesem Poznania. Mam nadzieję, że już niedługo takie z taką opinią spotkają się nasze działania w zakresie oferty edukacyjnej dla gimnazjalistów - pisze Ryszard Grobelny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
42.30 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro