Reklama
Reklama

Mistrzowie parkowania: w styczniu ponad 3500 zgłoszeń

fot. Elżbieta Skowron

Straż Miejska w styczniu otrzymała aż 3569 zgłoszeń związanych z "mistrzami parkowania", a najwięcej problemów komunikacyjnych dotyczy Starego Miasta.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej zgodnie z posiadanymi upoważnieniami, stosują sankcje przewidziane prawem, a obejmują one m.in.: przekraczanie dozwolonej prędkości, złe parkowanie, niszczenie zieleni przez kierowców, wykroczenia pieszych przechodzących w miejscach zabronionych lub na czerwonym świetle, wykroczenia rowerzystów jeżdżących po chodnikach i przez przejścia dla pieszych. W styczniu otrzymali ponad 3569 zgłoszeń dotyczących "mistrzów parkowania".

- W zdecydowanej większości kierowcy ci zostali ukarani mandatami w wysokości przewidzianej przez taryfikator. Za popełnione wykroczenia obligatoryjnie policja dolicza punkty karne. Interwencje te dotyczyły również pojazdów, które zaparkowane zostały w taki sposób, że blokowały ruch np. komunikacji zbiorowej, kopert dla niepełnosprawnych. W 50 przypadkach strażnicy zlecili odholowanie takich pojazdów na parking strzeżony, na koszt kierowcy. Więc do mandatu 100 lub 500 zł należy doliczyć koszty holowania ok. 400 zł i przechowywania na parkingu 28 zł za każdą rozpoczętą dobę - powiedział portalowi epoznan.pl Przemysław Piwecki, rzecznik prasowy Straży Miejskiej Miasta Poznania.

W walce z "mistrzami parkowania" wykorzystywany jest również miejski monitoring. Zapraszamy do przesyłania na adres [email protected] zdjęć "mistrzów parkowania" z Państwa okolicy. Opublikujemy je w naszym nowym dziale MISTRZOWIE PARKOWANIA.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
24.26 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro