Reklama

Komisja oświaty: nie ma decyzji w sprawie likwidacji szkół

Posiedzenie komisji oświaty Rady Miasta w sprawie likwidacji przedszkoli i szkół zostanie wznowione w sobotę. Radni podejmą również decyzję w sprawie Zespołu Szkół Technicznych na Golęcinie.

W czwartek miedzy innymi likwidację Zespołu Szkół Technicznych mieli zaopiniować radni z komisji oświaty. Zastępca prezydenta Dariusz Jaworski zaprezentował projekt przejęcia szkoły przez konsorcjum czterech uczelni prywatnych, które będą prowadzić szkołę w zamian za korzystanie z części jej pomieszczeń. Chodzi o Wyższą Szkołę Psychologii i Administracji, Wyższą Szkołę Umiejętności Społecznych, Wyższą Szkołę Handlu i Usług, oraz Poznańską Szkołę Biznesu. A także drugą ofertę Wyższej szkoły Humanistycznej i Dziennikarstwa, która prowadzi już na Golęcinie prywatną podstawówkę i gimnazjum Da Vinci. Prywatne uczelnie miałyby utrzymać publiczny charakter szkoły.

Do sprawy likwidacji Zespołu Szkół Technicznych i nowych ofert radni z komisji oświaty wrócą w sobotę. Wtedy też mają zająć się pomysłami zamykania kolejnych przedszkoli i szkół na terenie miasta.

Przeciwko likwidacji placówki przed obradami komisji oświaty demonstrowali uczniowie ZST.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
45.67 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro