Reklama
Reklama

Poznań Główny: montują szyby i ości

fot. Elżbieta Skowron
fot. Elżbieta Skowron

Na ażurowej konstrukcji dachu dworca kolejowego Poznań Główny City Center trwa instalacja szyb, a do końca tygodnia zamontowane zostaną ostatnie elementy ości.

Na budowie dworca kolejowego robotnicy pracują 20 godzin na dobę, a efekty ich prac są już bardzo widoczne. Budynek zyskał już stałe betonowe schody na peronie I i II, wylano posadzi na trzech poziomach, a wewnątrz trwają już prace murarskie i montażowe związane z ruchomymi schodami oraz budową szybów wind.

- Na części ażurowej, widocznej z Mostu Dworcowego montaż szyb jest prowadzony od poniedziałku, w ciągu dnia. Praca odbywa się na dwie zmiany, a wiec 20 godzin na dobę, efekty powinny być widoczne gołym okiem do końca tygodnia. Natomiast duże tafle szklane, wciągane przez dźwig na dach za pomocą specjalnej przyssawki pojawią się w Poznaniu dopiero w przyszłym tygodniu, około środy powinny być montowane na zachodniej części dworca. Te prace będą prowadzone w nocy, przy wyłączonym ruchu pociągów - tłumaczy Przemysław Terlecki odpowiedzialny za kontakt z mediami w imieniu inwestora.

Natomiast w marcu i kwietniu prowadzone będą prace wykończeniowe: płytki, węzeł sanitarny, wyposażanie pomieszczeń, montaż systemu audiowizualnego związanego z informacją PKP, prace instalatorskie związane z przystosowaniem obiektu dworcowego, kas biletowych, punktu informacji PKP do potrzeb obsługi pasażerów - sieć informatyczna PKP. W maju planowane jest oficjalne otwarcie nowego dworca Poznań Główny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro