Reklama
Reklama

Wieżowce sto metrów od Parku Wodziczki

Sto metrów od Parku Wodziczki ma powstać osiedle składające się z kilku wieżowców. Mieszkańcy ul. Urbanowskiej i Drzymały zbierają podpisy pod protestem.

Do Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta wpłynął wniosek o wydanie warunków zabudowy na działce przy Parku Wodziczki. Spółka Zero 1 planuje wybudować cztery bloki, a najwyższy ma być wysoki na 38 metrów (blok nr 1 - 26,5 m, blok nr 2 - 38 m, blok nr 3 - 26,5 m, blok nr 4 - 31,8 m).

Mieszkańcy z ul. Urbanowskiej i Drzymały planują protest, a przed planami developera osoby mieszkające w tej części miasta ostrzegają specjalnymi ulotkami i plakatami. - Kto to wymyślił jest chory. To się nadaje na niską zabudowę, a nie bloki - mów starszy mieszkaniec Sołacza.Uważają oni, że ulica Urbanowska nie wytrzymałaby takiego natężania ruchu, a samochody nie miałyby gdzie parkować.

Inwestor planuje rozwiązać ten problem przez budowę parkingów podziemnych, ale starzy mieszkańcy ul. Drzymały ostrzegają przed wodami gruntowymi i intensywnymi opadami deszczu, które zamieniają Urbanowską w koryto rzeki wpływającej w ul. Drzymały i Park Wodziczki. Ponadto część mieszkańców obawia się też zakłócenia architektonicznego ładu, gdyż w okolicy stoją bloki nie wyższe niż pięć pięter. Najbliżej wieżowce znajdują się dopiero na ul. Generała Maczka i Piątkowskiej.

Jednak są mieszkańcy, którzy w inwestycji upatrują szansę dla zapomnianej części miasta. Uważają, że budowa osiedla zmobilizuje urzędników do poprawy sieci wodociągowej, przedłużenia ul. Urbanowskiej do Mieszka I, a nawet budowy przystanku PST Urbanowska.

Czy można pozwolić na budowę wieżowców sto metrów od Parku Wodziczki?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nawałnice przeszły przez Wielkopolskę. We wtorek znowu może zagrzmieć!
30℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
8.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro