Reklama

Nowy wiadukt Górczyński w 2013 roku

Zarząd Dróg Miejskich podpisał umowę z Konsorcjum firm: Mostostal Warszawa S.A. i Acciona Infraestructuras S.A. na wykonanie przebudowy wiaduktu Górczyńskiego Wschodniego.

Wiadukt Górczyński Wschodni ma powstać w systemie "zaprojektuj i wybuduj". Wartość kontraktu wynosi ponad 52 mln zł, a w pierwszym etapie zadania zostanie wykonana dokumentacja projektowa. Po uzyskaniu decyzji zezwalającej na realizację przedsięwzięcia rozpoczną się roboty budowlane.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


- Planujemy, że pierwsze roboty rozpoczną się w III kwartale 2012 roku. Zgodnie z zapisami umowy wiadukt powinien zostać przebudowany do III kwartału 2013roku. Zakresem projektu jest poszerzenie odcinka ul. Głogowskiej w ciągu wiaduktu do układu z trzema pasami ruchu wraz z podniesieniem nośności do obciążenia 115 kN/oś. -
informuje ZDM.

Ponadto planowana jest budowa chodników, ścieżek rowerowych i ekranów akustycznych. ZDM uzyskał dofinansowanie na inwestycję z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013 w wysokości 85 proc. kosztów kwalifikowanych projektu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
10.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro