Reklama
Reklama

Nowy wiadukt Górczyński w 2013 roku

Zarząd Dróg Miejskich podpisał umowę z Konsorcjum firm: Mostostal Warszawa S.A. i Acciona Infraestructuras S.A. na wykonanie przebudowy wiaduktu Górczyńskiego Wschodniego.

Wiadukt Górczyński Wschodni ma powstać w systemie "zaprojektuj i wybuduj". Wartość kontraktu wynosi ponad 52 mln zł, a w pierwszym etapie zadania zostanie wykonana dokumentacja projektowa. Po uzyskaniu decyzji zezwalającej na realizację przedsięwzięcia rozpoczną się roboty budowlane.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA


- Planujemy, że pierwsze roboty rozpoczną się w III kwartale 2012 roku. Zgodnie z zapisami umowy wiadukt powinien zostać przebudowany do III kwartału 2013roku. Zakresem projektu jest poszerzenie odcinka ul. Głogowskiej w ciągu wiaduktu do układu z trzema pasami ruchu wraz z podniesieniem nośności do obciążenia 115 kN/oś. -
informuje ZDM.

Ponadto planowana jest budowa chodników, ścieżek rowerowych i ekranów akustycznych. ZDM uzyskał dofinansowanie na inwestycję z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013 w wysokości 85 proc. kosztów kwalifikowanych projektu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
22.17 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro