Reprezentacja Polski gra dalej o Londyn

Trwa turniej kwalifikacyjny do IO w Londynie. Polscy hokeiści na trawie wysoko wygrali z Singapurem, a Polki pechowo uległy Kanadzie.

Polacy wysoko wygrali z Singapurem, pokonując przeciwników 11:3. Rywale naszej reprezentacji zajmują ostatnie miejsce w grupie i są głównym dostarczycielem punktów i bramek dla pozostałych drużyn, stąd bardzo ważne dla Polaków (którzy mają już na koncie jedną porażkę - z Francją) było zwycięstwo, jak najwyższym stosunkiem bramek. Tymczasem na otwarcie wyniku spotkania czekaliśmy aż do 9. minuty, kiedy to po raz pierwszy bramkarza Singapuru pokonał Szymon Oszyjczyk, wprowadzony na boisko trzy minuty wcześniej. Do przerwy biało-czerwoni cieszyli się z bramek jeszcze dwa razy ( obie padły z krótkich rogów). Dosyć niespodziewanie drugą połowę od bramki rozpoczęli nasi rywale, kiedy to po dwóch minutach gola zdobył Farhan Kamsani. Potem już Polacy pokonywali raz po raz bramkarza Sam Onga, niepotrzebnie jednak tracąc trzeciego gola w ostatniej minucie spotkania. Polacy są więc jeszcze w grze, muszą jednak wygrać w meczu z Indiami, a i to może nie wystarczyć, jeśli zabraknie zdobytych goli.

Polska - Singapur 11:3 (3:0)

Bramki dla Polski: Oszyjczyk (2 + 1 kr), Poltaszewski (2). Po jednej bramce: Juszczak, Górny, Żywiczka, Mikuła, Rataj, Nowakowski

Bramki dla Singapuru: Fazri Jailani, Farhan Kamzani

Polska: Chyła (br), Juszczak, Raciniewski, Hutek, Górny, Rachwalski, Dutkiewicz, Kluczyński, Żywiczka, Mikuła, Poltaszewski, Oszyjczyk, Majchrzak, Rataj, Marcinkowski, Nowakowski.

Polki bliskie były wywalczenia pierwszych punktów w turnieju, jednak w drugiej połowie sędziowie podyktowali rzut karny za uderzenie kijem w kij Dominiki Nowickiej. Egzekutorką i jak się okazało zdobywczynią jedynejk bramki w meczu była Stephanie Jameson.
Reprezentacja Polski pozostała jedyną wśród drużyn kobiecych reprezentacją bez zdobytych punktów.

Polska - Kanada 0:1 (0:0)

Polska: Nowicka (br), Sztybrych, Okaj, Katerla, Szczurek, Hawrot, Zagajska, Polewczak, Rybacha, Bugała, Grzanka, Wittke, Krasińska, Sławińska, Garbara, Staniszewska.