Reklama
Reklama

Powstanie ulica Edmunda Szyca

Zarząd Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ przychylił się do wniosku prezes Warty Poznań, Izabelli Łukomskej-Pyżalska, w którym rekomendowała Edmunda Szyca na patrona jednej z ulic.

- Komisja pozytywnie zaopiniowała wniosek pani prezes Izabelli Łukomskiej-Pyżalskiej. Nazwisko Edmunda Szyca zostało wpisane na listę pozycji nazewniczych. Komisja zwróciła się do klubu z prośbą o przesłanie pełnego biogramu Edmunda Szyca. Niezwłocznie został on już wysłany do GEOPOZ-u. O kolejnych ustaleniach w tej sprawie będziemy informować na bieżąco - informuje Hubert Niedzielski, rzecznik prasowy Warty Poznań. Ulica ma się znajdować w rejonie obiektów Warty przy Drodze Dębińskiej.

Przypomnijmy, że Edmund Szyc urodził się 1895 roku, a zmarł w 1987 roku. W 1912 roku wraz z grupą przyjaciół niezadowolony, że w zaborze pruskim piłkę nożną można było uprawiać tylko w niemieckich klubach, postanowili założyć pierwszy polski klub piłkarski w Poznaniu. W latach 1923 - 1924 był członkiem zarządu w PZPN, a później sędzią piłkarskim. Przez wiele lat był związany z Zielonymi, pełniąc m.in. funkcję prezesa. Jego imię nosi były stadion Warty Poznań, który przeznaczony jest do rozbiórki. Został pochowany na Cmentarzu Junikowskim w Poznaniu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
23℃
15℃
Poziom opadów:
5.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
8.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro