Reklama

40 dni do 5. Poznań Półmaraton

fot. KU AZS UAM Poznań
fot. KU AZS UAM Poznań

Już za 40 dni odbędzie się piąta edycja Poznańskiego Półmaratonu, a organizatorzy mają już 2332 zgłoszeń. Zapisy trwają do 27 marca.

Na 40 dni przed startem imprezy udziału zgłosiło ponad 2300 zawodników, a to o ok. 800 osób więcej, niż w roku ubiegłym o tej porze. Zapisy potrwają do 27 marca i przyjmowane będą w biurze zawodów oraz za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest na stronie internetowej biegu. Opłata startowa wynosi 50 zł.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Każdy z uczestników w ramach pakietu startowego otrzyma m.in. imienny numer startowy oraz koszulkę biegową. - Przeanalizowaliśmy ankiety, które do nas napływały oraz wszelkie prośby i sugestie biegaczy i wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom zamiast okolicznościowej koszulki, w tym roku każdy zawodnik w pakiecie startowym znajdzie koszulkę techniczną - mówi Maciej Mielęcki dyrektor imprezy.

Trasa biegu wiedzie przez jedną pętle ubiegłorocznego maratonu. Tradycyjnie już każdy zawodnik, który dystans 21,097 km pokona w regulaminowym czasie na mecie otrzyma medal.

W minionym roku półmaraton ukończyło ponad 3700 osób. Najlepszy był Kenijczyk Dennis Mwanzia Musau. Drugie i trzecie miejsce zdobyli jego rodacy: Gedengoi Ngorokonyang Loitarengi i Hosea Tuei.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
8.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro