Ostre strzelanie polskiej reprezentacji w New Delhi

Polscy hokeiści na trawie wysoko wygrali z Włochami, Polki niestety nadal bez punktów na turnieju kwalifikacyjnym do IO Londyn 2012.

Polacy zaczęli pojedynek z Włochami od mocnego uderzenia. Po ośmiu minutach po bramkach Mirosława Juszczaka i Szymona Hutka prowadzili już 2:0. Włosi jednak zaczęli gonić rezultat, groźnie atakując polskie półkole strzałowe. W pierwszej połowie dwa razy zdobywali bramki kontaktowe na 2:1 i 3:2. W sumie mieli aż pięć "krótkich rogów", z których na szczęście wykorzystali tylko jeden. Doskonale w polskiej bramce spisywał się Arkadiusz Matuszak. Początek drugiej połowy należał do Włochów, którzy próbowali odrabiać straty, jednak groźne kontry naszych zawodników i nadal świetna gra bramkarza (obronił rzut karny!) sprawiły, że cały mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Polski 7:2.

Polki zmierzyły się w meczu ostatniej szansy z reprezentacją Indii. Panie nie są aż tak utytułowane, jak męska reprezentacja gospodarzy turnieju, jednak grając przed własną publicznością zrobiły co mogły, aby rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść. Biało-czerwone dodatkowo osłabione brakiem kontuzjowanych Pauliny Okaj i Oauliny Polewczak walczyły ambitnie, jednak nie dały rady Hinduskom przegrywając 0:3 i definitywnie tracąc szansę na awans na Igrzyska Olimpijskie,

Polska - Włochy 7:2 (4:2)
Bramki dla Polski: Mirosław Juszczak 2 (2 i 34 min. z krótkich rogów), Szymon Hutek (7 min, karny), Szymon Oszyjczyk (18), Karol Majchrzak (53), Tomasz Górny (64) i Artur Mikuła (65).

Polacy w składzie: Matuszak, Hutek, M. Juszczak, Dutkiewicz, Kluczyński, Raciniewski, D. Rachwalski, T. Górny, A. Mikuła, Mat. Poltaszewski, Żywiczka, Rataj, K. Majchrzak, T. Marcinkowski, Oszyjczyk, Nowakowski.

Polska - Indie 0:3 (0:1)
Bramki: Ritu Rani (14), Rani Rampal (36), Rani Poonam (62).

Polska: Marta Kucharska - Małgorzata Sztybrych, Amelia Katerla, Magdalena Szczurek, Joanna Hawrot, Katarzyna Krasińska, Paulina Polewczak, Marlena Rybacha, Aleksandra Bugała, Natalia Wiśniewska, Anna Grzanka; na zmiany: Magdalena Zagajska, Joanna Wittke, Paula Sławińska, Martyna Gabara, Kinga Staniszewska.