Reklama
Reklama

Ferie w mieście: z wizytą w Starym ZOO

Przed nami kilka ostatnich dni ferii zimowych. Wcale nie muszą być nudne! Jedni wybiorą się na lodowisko, czy do kina, a inni mogą zapoznać się z bliska ze zwierzętami w Starym ZOO.

Lodowisko, basen, kino, centrum handlowe, siedzenie przy komputerze - ferie to czas, gdy uczniowie maksymalnie wykorzystują swój czas wolny. Część z nich zamiast na lodowisko, czy do kina woli jednak wybrać bezpośredni kontakt ze zwierzętami.

We wtorek, z okazji "podkoziołka", Stare ZOO odwiedziło mnóstwo dzieci. Główną atrakcją były kozy. Można było nie tylko je oglądać i obserwować jak zachowują się na wybiegu. Pracownicy ZOO przygotowali dla gości niespodziankę - dzieci mogły wejść na wybieg, samodzielnie nakarmić kozy i zapoznać się z bliska ze zwierzętami.

Kolejne takie spotkanie już w najbliższy czwartek. Tym razem uwaga skupi się na... wężach. Goście Starego ZOO będą mogli przekonać się, że wiele opinii na temat węży mija się z prawdą. Dodatkowo, dzieci będą tworzyć najdłuższego papierowego węża na świecie. Zajęcia rozpoczną się w czwartek, 23 lutego, o godzinie 11.00, 12.00 i 13.00. Aby wziąć w nich udział wystarczy kupić bilet wstępu do "Świata gadów" (3 złote).

Stare ZOO każdego dnia stoi otworem dla zwiedzających. Można tu spotkać największą jaszczurkę świata - warana z Komodo. Dla miłośników mniej egzotycznych zwierząt też mamy dobrą wiadomość. W Starym ZOO żyją kozy, osły, alpaki, czy kuce szetlandzkie. Atrakcją dla najmłodszych może też być najmłodszy mieszkaniec ZOO - cielaczek zebu.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-2℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro