Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -3
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1024 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Hotel Polonez kończy działalność

KaT
poniedziałek, 20.02.2012 r.
godz. 13.22

1 kwietnia hotel Polonez znajdujący się przy al. Niepodległości 36 zakończy działalność. Jak zapewnia miasto, nie będzie to problem podczas nadchodzących wielkimi krokami Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

Jak dowiedziała się Telewizja WTK, do 31 marca w Poznaniu będzie działał Hotel Polonez. Właśnie do tego dnia mają podpisane umowy osoby zatrudnione w hotelu lub wynajmujące w nim powierzchnie. Od kwietnia budynek będzie stał pusty i będzie czekał na potencjalnego inwestora. Możliwe, że teren, na którym się znajduje nabędzie jeden z poznańskich deweloperów. Polonez może wówczas zniknąć z powierzchni ziemi.


Jak podkreśla miasto, likwidacja Hotelu Polonez nie wpłynie na organizację EURO 2012 w Poznaniu. - Poznań dysponuje 65 tysiącami miejsc na EURO 2012, od pól namiotowych po apartamenty - mówi Bartosz Kubiak odpowiedzialny za zakwaterowanie kibiców na EURO w Poznaniu. - Los Poloneza był niepewny od kilku lat i braliśmy to pod uwagę. Jeśli hotel rzeczywiście zostanie zlikwidowany, jego właściciel, który posiada inne hotele w naszym mieście, będzie tę kwestię załatwiał z UEFA - dodaje.

Hotel Polonez to obiekt 3-gwiazdkowy, w którym znajduje się ponad 300 pokoi. Powstał 38 lat temu z wielkiej płyty. Jednorazowo może przyjąć blisko 600 gości. Według planów w sąsiedztwie obecnego Poloneza w niedalekiej przyszłości powstanie mniejszy i nowocześniejszy Hotel Ibis.

ZOBACZ WYNIKI SONDY
arrow
Reklama