Reklama

Towarowa: tory w złym stanie

Aż pięć linii tramwajowych porusza się obecnie po ulicy Towarowej w centrum Poznania. Stan torów jest zły, sytuacji nie poprawiają wahania temperatury. - Monitorujemy sytuację i mamy zamiar prowadzić doraźne prace - wyjaśnia MPK.

Ulica Towarowa wyłożona kostką brukową i znajdujące się w niej torowisko od początku istnienia, a to już ponad 50 lat, służy Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu jako torowisko awaryjne. Od kilku miesięcy, ze względu na wyłączenie z ruchu torowiska w ciągu ulicy Roosevelta, aż pięć linii tramwajowych zaczęło tędy kursować regularnie.

- Wiemy, że torowisko jest w złym stanie. Robimy wszystko, by poprawić tu bezpieczeństwo i komfort jazdy pasażerów - mówi Iwona Gajdzińska, rzeczniczka MPK Poznań. - Już teraz prędkość, z jaką poruszają się tutaj tramwaje to 15 km/h. Cały czas monitorujemy sytuację, planujemy też przeprowadzenie doraźnych prac.

Na czym mają polegać? - Kostka brukowa znajdująca się w ulicy ma zostać zastąpiona tłuczniem. Dzięki temu będzie tu bezpieczniej. Prace miałyby być wykonywane w nocy, ale jeszcze się nie zaczęły - tłumaczy Gajdzińska. - Obecnie powierzchnia wciąż jest zmrożona i dzięki temu torowisko funkcjonuje w miarę normalnie. Jeśli jednak przyjdzie zapowiadane ocieplenie, a według naszych informacji termometry mają pokazywać nawet +12 stopni Celsjusza, ziemia nie będzie już tak twarda i prace doraźne trzeba będzie wykonać. Na pewno nie można tego nazwać remontem - podkreśla.

O konieczności przeprowadzenia remontu torowiska w ulicy Towarowej wie i MPK i Zarząd Transportu Miejskiego. - Pozostają dwie istotne kwestie - finansowe i terminowe. Torowisko będzie używane regularnie przynajmniej do momentu zakończenia prac na ulicy Roosevelta. Czy będą środki finansowe na jego remont i kiedy miałby się odbyć, tego jeszcze nie wiemy - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
37.02 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro