Reklama
Reklama

Chociszewskiego: spadający balkon

W budynku przy ulicy Chociszewskiego 16 doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Część "podłogi" jednego z balkonów oderwała się od budynku i wisi przy ścianie.

Do nietypowego i potencjalnie niebezpiecznego zdarzenia doszło kilka dni temu. - Na Chociszewskiego odpadają balkony - pisze czytelnik. Od jednego z balkonów oderwała się spora część "podłogi" - izolacja i tynk. Nie oderwały się od ściany - wiszą nad balkonem znajdującym się piętro niżej stanowiąc zagrożenie dla mieszkańców.

Jak udało nam się ustalić, mieszkańcy bloku nie zgłosili tego faktu Powiatowemu Inspektoratowi Nadzoru Budowlanego. - Nikt nam nie zgłaszał takiej sytuacji, nie prowadzimy w tej sprawie żadnego postępowania - tłumaczy pracownik PINB. - Jeśli jednak część balkonu oderwała się i stanowi zagrożenie dla mieszkańców, trzeba to zgłosić - tłumaczy.

Poinformowaliśmy PINB o zdarzeniu. Paweł Łukaszewski, PINB, podkreśla, że natychmiast podjęte zostaną działania. - Musimy ustalić, kto jest zarządcą tego budynku - mówi. - Następnie nakażemy mu usunięcie wiszącego elementu i przeprowadzenie kontroli na pozostałych balkonach - zapewnia.

Jeśli w waszych blokach lub kamienicach dochodzi do podobnych sytuacji - informujcie odpowiednie służby. Zgłoszenie z pewnością przyjmie Straż Miejska. Następnie można się zgłosić do inspektoratu. - Wystarczy wysłać do nas pismo, nawet drogą mailową, w którym zawarte zostaną informacje o adresie budynku i jego właścicielu - mówi pracownik PINB. - Wówczas sprawa trafia do inspektora, który przeprowadza kontrolę stanu technicznego wskazanego bloku, czy kamienicy - dodaje. Adres mailowy Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego to [email protected].

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro