Akademia FC rozgromiła Pogoń

Piękne gole i składne akcje Akademików zaowocowały czwartym ligowym zwycięstwem z rzędu. Mistrz Polski nie dał szans szczecińskiej Pogoni i wygrał 5:0.

Ozdobą spotkania były przede wszystkim dwie pierwsze bramki w wykonaniu Frane Despotovica i Bartosza Łeszyka. Szczególnej urody był gol Chorwata, który zdecydował się na strzał z około 14-15 metrów i piłka zatrzepotała w siatce. Goście starali się wyjść z opresji i jeszcze przed przerwą zdobyć choćby jednego gola. Na ich nieszczęście znakomitą formą popisał się Maciej Foltyn. - Przewaga Akademii nie podlegała dyskusji. Nie mieliśmy dziś argumentów, żeby powiesić wysoko poprzeczkę - stwierdził po meczu Gerard Juszczak, trener Pogoni.

W drugiej odsłonie pniewianie odebrali graczom ze Szczecina chęć do gry. W 27. minucie Łeszyk oszukał Dominika Kubraka, podał do Łukasza Pieczyńskiego a ten nie miał problemów z umieszczeniem piłki w pustej bramce. W końcówce meczu swoje gole dołożyli Michał Wojciechowski oraz Daniel Lebiedziński i okazała wiktoria Akademii stała się faktem. - To był bardzo miły dla oka pojedynek, który został okraszony pięknymi golami - podsumował zadowolony prezes AFC Cezary Pieczyński. Dzięki temu zwycięstwu Akademia awansowała na trzecie miejsce w tabeli.

Akademia FC Pniewy - Pogoń 04 Szczecin 5:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Despotović (8.), 2:0 Łeszyk (16.), 3:0 Ł.Pieczyński (27.), 4:0 Wojciechowski (33.), 5:0 Lebiedziński (37.)

Akademia: Foltyn, Neagu - Łeszyk, D.Pieczyński, Ł.Pieczyński, Lebiedziński, Mika, Chus, Wojciechowski, Longhi, Despotović, C.Calvo

Pogoń: Kubrak, Tubacki, Jurczak, Żebrowski, Moskaliuk, Koszmider, Krzyżanowicz, Maćkiewicz, Ricardo, Bogucki, Kubik, Douglas