Reklama
Reklama

Dziś Światowy Dzień Kota: będzie gra i happening

17 lutego w Polsce i we Włoszech obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Z tej okazji w Poznaniu odbędzie się specjalna gra miejska i happening.

O tym, że każdy kot lubi bawić się kłębkiem włóczki wie każdy. W piątek, z okazji Dnia Kota, wszyscy poznaniacy będą mogli na własnej skórze poczuć, jak to jest bawić się kłębkiem. Punktualnie o godzinie 16.00 na Starym Rynku rozpocznie się potyczka na kłębki włóczki. - To idealne rozwiązanie dla tych osób, którym znudziło się rzucanie kulkami śniegu - tłumaczą organizatorzy.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Na Stary Rynek możemy przyjść z pustymi rękami. Organizatorzy zapewniają nie tylko kłębki, ale też kocie gadżety-niespodzianki. A to nie koniec! Dwie godziny wcześniej, również na Starym Rynku, odbędzie się gra miejska: Na tropie Kota FELIXa. Dla zwycięzców przewidziano nagrody - laptopy, konsolę do gier i aparat fotograficzny. O wydarzeniach informujemy tutaj.

Z założenia Światowy Dzień Kota ma przypomnieć, jak istotne znaczenie dla ludzi ma życie kotów. To właśnie w tym dniu, głośniej niż zwykle, powinno się mówić o potrzebach bezdomnych i porzuconych kotów, które często są zdane wyłącznie na łaskę ludzi.

Setki kotów od lat żyją na poznańskich osiedlach. Dokarmiane przez mieszkańców prowadzą spokojną egzystencję szczególnie w okresach z dodatnimi temperaturami. Zima to dla nich najtrudniejszy czas. Szukają schronienia w ciepłych i suchych piwnicach, garażach, czy komórkach. Dopóki mają zapewniony do nich dostęp - mają szansę na przeżycie.

Ponownie apelujemy, by w trakcie mrozów zadbać o tych, którzy sami nie mogą zapewnić sobie opieki i jedzenia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogodowa chwila wytchnienia przed upałami
21℃
17℃
Poziom opadów:
16.1 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
11.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro