Reklama
Reklama

Głuszyna: kolejny wypadek w lesie

O godzinie 7.30 na ulicy Głuszyna (na odcinku leśnym pomiędzy ulicami Ożarowską i Babicką) doszło do wypadku. Droga była zablokowana. Autobusy linii 58 jeździły objazdem. To kolejny wypadek na tej ulicy w ostatnim czasie.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 7.30 - mówi dyżurny poznańskiej drogówki. - Na ulicy Głuszyna, w lesie, zderzyły się dwa pojazdy. Był to Ford Mondeo i samochód dostawczy. Do szpitala z obrażeniami trafiły dwie osoby podróżujące Fordem oraz jedna drugim samochodem. Na szczęście nie ma zagrożenia życia - tłumaczy.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Droga przez ponad godzinę była zablokowana w dwóch kierunkach. Autobusy linii 58 wróciły na stałe trasy.

Przypomnijmy, że to kolejny wypadek na ulicy Głuszyna w ostatnim czasie. Na początku stycznia informowaliśmy o tragicznym wypadku, do którego tu doszło. W czołowym zderzeniu dwóch samochodów osobowych śmierć na miejscu poniosła 52-letnia kobieta. Policja wstępnie określiła, że powodem wypadku była nadmierna prędkość pojazdu, którym poruszał się sprawca.

Przez dziesięć lat na leśnym odcinku Głuszyny doszło do czterech śmiertelnych wypadków. W międzyczasie ustawiono tu znaki informujące o nisko latających samolotach (z Krzesin), wprowadzono też ograniczenie prędkości do 40 kilometrów na godzinę, zamontowano bariery energochłonne i punktowe elementy odblaskowe. Mimo to, każdego tygodnia zdarzają się tutaj kolizje i wypadki.

Jak informuje jeden z naszych czytelników - z ograniczeniem prędkości na ulicy Głuszyna jest pewien problem. - Jadąc w stronę Głuszyny za ulicą Ożarowską po prawej stronie jest znak odwołujący ograniczenie 40km/h, więc ograniczenie 40 jest zneutralizowane. Wracając z Głuszyny do Poznania ograniczenie 40 jest postawione przed skrzyżowaniem, natomiast uliczka wjazdowa na osiedle budowane z prawej strony i dojazd do bramy jednostki też neutralizują ograniczenie ponieważ nie ma powtórzenia ograniczenia za skrzyżowaniem z drogą publiczną od budowanego osiedla i bramy jednostki. Pozostaje tu prędkość 50km/h - tłumaczy Tomasz.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
14℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
10.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro