Dwudziesty mecz Lecha z GKSem w historii

Już w piątek o godz. 20.30 rozpocznie się mecz 18. kolejki ekstraklasy Lecha Poznań - GKS Bełchatów. Będzie to już dwudziesty mecz obu ekip w ekstraklasie.

Statystki meczów Lech Poznań - GKS Bełchatów przeważają niestety na remis, ponieważ aż dziesięć spotkań zakończyło się bez rozstrzygnięcia. Najczęstszym wynikiem był remis 1:1, który w rozgrywkach ekstraklasy padał aż siedem razy.

Najwięcej bramek Lech strzelił GKS-owi pomiędzy 61. a 75. minutą. W dotychczasowych spotkaniach padło w tym okresie aż 9 bramek, kolejno pomiędzy 31. a 45. minutą padło 7 bramek. Kolejorz najczęściej tracił bramki pomiędzy 76. a 90. minutą, w tym okresie stracili pięć bramek.

Natomiast najlepszym strzelcem Lecha w spotkaniach z zespołem z Bełchatowa jest Piotr Reiss, który czterokrotnie trafiał do bramki rywala. Trochę ustępuje mu aktualny najlepszy strzelec Lecha Artiom Rudnev, który ma tylko trzy bramki. Wszyscy kibice mają nadzieję, że już w najbliższym meczu poprawi on swoje statystyki. Najbliższy mecz będzie też małym jubileuszem dla Semira Stilica, gdyż rozegra on 150. spotkanie w barwach Kolejorza.

Z sondy portalu epoznan.pl wynika, że aż 83 proc. kibiców jest przekonanych o zwycięstwie zespołu Jose Mari Bakero w piątkowy wieczór. Porażki obawia się tylko 9 proc. kibiców, a 7 proc. stawia na remis.

Przypomnijmy, że spotkanie Lecha Poznań z GKS Bełchatów na otwarcie rundy wiosennej ekstraklasy zostanie rozegrane w piątek, 17 lutego o godz. 20.30 na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu. Zapraszamy na bezpośrednią, tekstową relację z tego spotkania w portalu epoznan.pl i telewizji WTK.