Reklama

Galeria MM: kolejne utrudnienia w ruchu

W najbliższy weekend mieszkańców Poznania poruszających się w okolicach powstającej Galerii MM czekają kolejne utrudnienia w ruchu. Tym razem na al. Marcinkowskiego.

Podobnie jak w miniony weekend, w okolicach budowy Galerii MM odbywać się będzie demontaż dźwigu. - Tym razem z utrudnieniami muszą się liczyć piesi i kierowcy na al. Marcinkowskiego, w sąsiedztwie budowy - tłumaczy Przemysław Czamański z Galerii MM.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Demontaż dźwigu rozpocznie się w sobotę, 18 lutego, o godzinie 14.00 i potrwa do niedzieli, 19 lutego, do godziny 19.00.

Przypomnijmy, że Galeria MM ma być oddana do użytku jesienią bieżącego roku. Obecnie trwają prace wykończeniowe w budynku - budowlańcy zajmują się montażem niezbędnych instalacji. Wiadomo już, że spora część centrum handlowego znalazła najemców.

Obiekt powstaje w miejscu dawnego Pasażu MM. Podobnie jak w pasażu - piesi będą mogli skracać sobie drogę ze Św. Marcina na al. Marcinkowskiego i odwrotnie przechodząc przez galerię. Projekt nowego budynku przygotowała pracownia ADS, która wykonywała także projekt m.in. Starego Browaru. Elewację zewnętrzną stanowić będą nieregularnie ułożone kamienne płyty.

Parter i pierwsze piętro zajmą sklepy, restauracje i kawiarnie. Na poziomie -1 znajdą się delikatesy oraz drogerie. Od poziomu 2 w górę znajdować się będą biura. Poniżej poziomu -1 mieścić się będzie parking na 280 samochodów. Najniższy poziom znajdzie się 15 metrów pod powierzchnią, co stanowi najgłębszą część podziemną budynku w Poznaniu.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
12.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro