Reklama

Galeria MM: konstrukcja świetlika już na dachu

Na dachu powstającej u zbiegu ul. Św. Marcin i al. Marcinkowskiego Galerii MM pojawiła się już konstrukcja ogromnego świetlika, który będzie zapewniał nasłonecznienie w holu budynku.

Świetlik, który pojawił się na dachu budynku waży w sumie 33 tony. Konstrukcja zostanie następnie wypełniona szybami, by zapewnić dach i równocześnie dostęp światła do holu centrum handlowego.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


W tej chwili w budynku Galerii MM trwają prace związane z montażem kolejnych okien, a także prace instalacyjne. Budynek nie jest jeszcze w pełni "zamknięty" dlatego nie można go nagrzewać. Mimo to, prace posuwają się do przodu bez większych problemów.

Otwarcie Galerii MM zaplanowano na jesień 2012 roku. Budynek powstał w miejscu dawnego Pasażu MM. Podobnie jak w pasażu - piesi będą mogli skracać sobie drogę ze Św. Marcina na al. Marcinkowskiego i odwrotnie przechodząc przez galerię. Projekt nowego budynku przygotowała pracownia ADS, która wykonywała także projekt m.in. Starego Browaru. Elewację zewnętrzną stanowić będą nieregularnie ułożone kamienne płyty.

Już teraz wiadomo, że parter i pierwsze piętro zajmą sklepy, restauracje i kawiarnie. Na poziomie -1 znajdą się delikatesy oraz drogerie. Od poziomu 2 w górę znajdować się będą biura. Poniżej poziomu -1 mieścić się będzie parking na 280 samochodów. Najniższy poziom znajdzie się 15 metrów pod powierzchnią, co stanowi najgłębszą część podziemną budynku w Poznaniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
13.03 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro