Reklama
Reklama

Walentynki: jedni obchodzą, inni bojkotują

Dziś 14 lutego, Dzień Świętego Walentego. W sklepach królują serduszka i czerwone piórka, w telewizji romantyczne komedie, a w stacjach radiowych piosenki o miłości. Jedni ze święta się cieszą, inni celowo je bojkotują.

Sklepy przyozdobione serduszkami, kwiatami oraz czerwonymi elementami już od paru tygodni przypominały nam, że zbliża się ten dzień. Choć wielu ludzi uważa to święto za zamerykanizowane i kiczowate - ze sklepowych półek masowo znikają kubki w serduszka, słodkie bukiety, płyty z romantyczną muzyką, czy ekskluzywna bielizna.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Walentynki można spędzić w najróżniejszy sposób: kino, teatr, kolacja, spacer lub impreza ze znajomymi. Dla każdego znajdzie się odpowiednia forma spędzania tego czasu, bowiem w Poznaniu zaplanowano wiele walentynkowych imprez. O części z nich informowaliśmy już w ubiegłym tygodniu. Prezentujemy te wciąż aktualne.

Tegoroczne Walentynki w Poznaniu to przede wszystkim czas koncertów. W Centrum Kongresowo Dydaktycznym UM na scenie zaprezentuje się Mietek Szcześniak, który będzie promował swoją najnowszą płytę - "Signs". W Duszpasterstwie Akademickim św. Rocha będzie można posłuchać zespołu poezji śpiewanej ARETE w programie "Kochanie... to jest miłość".

Na Walentynki zaprasza też Piwnica Farna. 14 lutego odbędzie się tutaj walentynkowy recital piosenek miłosnych, nie tylko jazzowych. Teatr Muzyczny także zaprasza na koncert dla zakochanych, na którym będzie można usłyszeć najpiękniejsze melodie z musicali i operetek. "Amore Amore" to hasło koncertu, który odbędzie się w Scenie na Piętrze. Włoskie piosenki zaprezentuje Ewelina Rajchel.

Są też bardziej "oryginalne" sposoby na spędzenie Walentynek. W klubie Baker Street odbywać się będzie impreza, na którą będzie można dojechać "Tramwajem zwanym pożądanie". To akcja zorganizowana w imię jednej idei: Get to zero! Ma na celu doprowadzenie do zmniejszenia liczby nowych zakażeń wirusem HIV. Walentynki dla aktywnych zaplanowano na stoku Malta Ski. Można tu skorzystać ze specjalnej oferty dla zakochanych - godzina jazdy na nartach we dwoje w cenie jednego karnetu.

Na "Dzień Zakichanych" zaprasza natomiast Kawiarnia U Przyjaciół. - Jeśli kichasz na wszystko i nie możesz normalnie funkcjonować, może tobie pomóc tylko terapia sanatorium U przyjaciół dr Świętopełka Walniętego - informują organizatorzy. Szczegóły w naszym kalendarium.

Wielu mieszkańców naszego miasta przyznaje, że Walentynki spędzi w domu. Ostatecznie, jeśli jesteśmy naprawdę zakochani, Walentynki powinniśmy obchodzić 365 dni w roku!

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
33.55 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro