Reklama
Reklama

Jedli pączki na czas: rekord nie padł

5 minut i 26 sekund potrzebował Tomasz Judkowski na zjedzenie 10 pączków. Wygrał VIII Mistrzostwa Poznania w Jedzeniu Pączków na Czas. Jego metoda na sukces? - Splaszczanie pączka i wpychanie do buzi - tłumaczy. Dotychczasowy rekord to 4 minuty i 12 sekund.

W poniedziałek w Cechu Cukierników i Piekarzy odbyły się VIII Mistrzostwa Poznania w Jedzeniu Pączków na Czas. Zwycięzcą został Tomasz Judkowski, pracownik cukierni. Na zjedzenie 10 pączków potrzebował 5 minut i 26 sekund. Jak to zrobił? - Splaszczałem ciastka i wpychałem je do buzi - wyjaśnia.

Osiągnięcie Tomasza Judkowskiego nie jest jednak rekordem Poznania. W 2011 roku Piotr Frąckowiak zjadł 10 pączków w 4 minuty i 12 sekund. Frąckowiak nie pojawił się na tegorocznych zawodach, bo jak sam przyznaje... odchudza się.

W sumie w zmaganiach wzięło udział około 90 osób. Musieli zjeść 10 pączków w możliwie najkrótszym czasie, nie popijając ciastek wodą. Najmłodszy uczestnik miał 3,5 roku - zjadł 3 pączki. Najstarsza uczestniczka, ponad 80-letnia Maria, zjadła 8 ciastek.

- Dziś nie tknę już żadnego pączka. No może jednego zjem w czwartek -
przekonywała większość uczestników zmagań. Już w tym tygodniu obchodzimy Tłusty Czwartek!

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
8.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro