INEA i MUKS w finale MP U-20

Juniorki starsze INEI AZS Poznań i MUKS Poznań awansowały w niedzielę do turnieju finałowego Mistrzostw Polskie U-20 w koszykówce kobiet.

Poznańskie zespoły były faworytami swoich grup półfinałowych. Awans do finału z kompletem punktów wywalczyła INEA AZS Poznań, która pokonała kolejno MKS Kusy Szczecin, KS Basket 25 Bydgoszcz i KKS Olsztyn. Natomiast MUKS Poznań awansował z drugiego miejsca po wygranych z UKS Aleksandrów Łódzki i SKS 12 AZS UW Warszawa, a uległ tylko MKS Polkowice.

Turniej finałowy planowany jest w terminie 2-4 marca 2012 roku. A rywalami poznanianek będą zespoły: AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski, KS Basket 25 Bydgoszcz, MKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski, VBW GTK Gdynia, MKS Polkowice i zwycięzca poniedziałkowego meczu ŁKS Basket Women Łódź - KS JAS FBG Sosnowiec.