Reklama

Zobacz jak demontują dźwig z budowy Galerii MM

Źródło: Wikipedia
Źródło: Wikipedia

W sobotę i niedzielę kierowcy poruszający się ulicami Piekary i Święty Marcin muszą się przygotować na utrudnienia. Zmiany mają związek z demontażem dźwigu z budowy Galerii MM.

Jak informuje Galeria MM od 14.00 w sobotę, 11 lutego, do 19.00 w niedzielę, 12 lutego zamknięty będzie przejazd pomiędzy ulicami Piekary i Święty Marcin w centrum Poznania. - Utrudnienia wystąpią w związku z budową Galerii - informuje Przemysław Czamański ze spółki Galeria MM. Co to oznacza? - Nie będziemy mogli wjechać z ul. Św. Marcin w ulicę Piekary, a także z Piekar na Św. Marcina - tłumaczy. - Na Piekary wjedziemy tylko z ulicy Ogrodowej. Przejazd ulicą Św. Marcin np. w kierunku Kupca Poznańskiego będzie możliwy - kończy.

Przypomnijmy, że Galeria MM powstająca u zbiegu ulicy Św. Marcin i al. Marcinkowskiego ma zostać otwarta już jesienią. Obiekt powstaje w miejscu dawnego Pasażu MM. Podobnie jak w pasażu - piesi będą mogli skracać sobie drogę ze Św. Marcina na al. Marcinkowskiego i odwrotnie przechodząc przez galerię. Projekt nowego budynku przygotowała pracownia ADS, która wykonywała także projekt m.in. Starego Browaru. Elewację zewnętrzną stanowić będą nieregularnie ułożone kamienne płyty.

Już teraz wiadomo, że parter i pierwsze piętro zajmą sklepy, restauracje i kawiarnie. Na poziomie -1 znajdą się delikatesy oraz drogerie. Od poziomu 2 w górę znajdować się będą biura. Poniżej poziomu -1 mieścić się będzie parking na 280 samochodów. Najniższy poziom znajdzie się 15 metrów pod powierzchnią, co stanowi najgłębszą część podziemną budynku w Poznaniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.06 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro