Reklama
Reklama

Poznań: będą jeść pączki na czas

Już w przyszłym tygodniu będziemy obchodzić Tłusty Czwartek. Z okazji przypadającego święta amatorów tego przysmaku w poniedziałek odbędą się VIII Mistrzostwa Poznania w Jedzeniu Pączków na Czas. Czy padnie rekord?

W Cechu Cukierników i Piekarzy w Poznaniu zakończyły się zapisy na VIII Mistrzostwa Poznania w Jedzeniu Pączków na Czas. - Zgłosiło się 90 osób i lista została zamknięta - informuje pracownik Cechu. - Sala nie pomieściłaby większej ilości chętnych, dlatego zgłoszeń już nie przyjmujemy - dodaje. Impreza odbywa się pod patronatem epoznan.pl. Informujemy o niej tutaj i tutaj.

Przed uczestnikami trudne zadanie - będą musieli w jak najkrótszym czasie zjeść 10 pączków. W ubiegłym roku padł rekord naszego miasta. Piotr Frąckowiak na zjedzenie 10 pączków potrzebował 4 minut i 12 sekund. I to bez popijania! Drugie miejsce zajął Wojciech Szybiński, który potrzebował 8 sekund więcej na zakończenie uczty.

Ci, którzy nie wezmą udziału w VIII Mistrzostwach Poznania w Jedzeniu Pączków na Czas, z pewnością najedzą się tego przysmaku w przyszły czwartek. W tym roku 16 lutego to Tłusty Czwartek. Rok temu Polacy zjedli łącznie w jeden dzień 95 milionów pączków, czyli około 2,5 na głowę. Pieniądze, które na nie wydaliśmy pozwoliłyby na kupienie blisko 300 dwupokojowych mieszkań w Poznaniu!

Dla przypomnienia - jeden pączek ma około 400 kalorii...

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
77.84 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro