Reklama

Zamkną Zespół Szkół Technicznych na Golęcinie?

Źródło: Malta Festival Poznań
Źródło: Malta Festival Poznań

Jeszcze w lutym ma zapaść decyzja na temat ewentualnego zamknięcia Zespołu Szkół Technicznych na Golęcinie. Miasto nieoczekiwanie wysunęło taką propozycję na czwartkowej Komisji Oświaty.

- Jeśli chodzi o liczbę uczniów, czy liczbę oddziałów w tych szkołach, bo zespół szkół składa się z dwóch szkół - liceum i technikum, patrzymy z niepokojem, bo tych uczniów jest bardzo mało. Stąd zastanawiamy się co dalej - mówi Piotr Mróz, zastępca dyrektora Wydziału Oświaty Urzędu Miasta.

Nieco zaskoczeni tym pomysłem są radni. - Pierwszy raz o tym usłyszeliśmy, nawet nie mieliśmy jak o tym porozmawiać w klubie - tłumaczy Lidia Dudziak, radna Komisji Oświaty z Prawa i Sprawiedliwości. - Dla mnie to jest znowu jakiś zamach na szkołę - dodaje.

Inni przyznają, że część informacji o ZST na Golęcinie może faktycznie przyczynić się do dyskusji na temat ewentualnego zamknięcia szkoły. - Zastanawiające jest to, że w Zespole Szkół Technicznych uczą się w większości dzieci spoza Poznania - tłumaczy Marek Sternalski, radny Komisji Oświaty z Platformy Obywatelskiej. - System edukacyjny naszego miasta opłaca więc edukację dzieci z gmin okolicznych i z województwa. Nie wiem, czy to jest takie racjonalne - dodaje.

W Zespole Szkół Technicznych na Golęcinie istnieje liceum, w którym uczniowie mogą wybierać profile: sportowy, ekologiczno/turystyczny lub z nauką jazdy konnej, a także technikum, w którym funkcjonują profile: inżynierii środowiska, agrobiznesu i mechanizacji rolnictwa.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że do przejęcia budynku ZST przymierza się Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. Jeszcze w lutym ma zapaść decyzja na temat ewentualnej likwidacji szkoły.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro