Reklama
Reklama

Warta z certyfikatem UEFA EURO 2012

Warta Poznań otrzymała od UEFA certyfikat oficjalnego boiska transferowego EURO 2012, ale obiekt wymaga jeszcze wymiany murawy.

Prezes Izabella Łukomska-Pyżalska już przed rozpoczęciem obecnego sezonu I ligi zleciła sporo prac na kameralnym obiekcie klubowym przy Drodze Dębińskiej. Dzięki pracownikom developera Family House popularny "Ogródek" zyskał nowe oblicze. Uporządkowano teren wokół stadionu, zamontowano nowe ogrodzenie, a obiekt ma w sumie 3000 miejsc siedzących.

- W ramach EURO 2012 boisko Warty Poznań ma być miejscem, z którego podczas treningu może skorzystać jedna z europejskich reprezentacji rozgrywających swoje mecze w Poznaniu podczas Mistrzostw Europy. Boisko transferowe to murawa dla reprezentacji, które mieszkają dalej niż 60 kilometrów od stadionu, na którym będą grały swoje mecze. Wymóg spełniają wszystkie reprezentacje, które zagrają w Poznaniu - Irlandia, Chorwacja i Włochy - mówi rzecznik prasowy klubu, Hubert Niedzielski.

Aby spełnić wszystkie wymagania klub musi zainwestować jeszcze w wymianę murawy, która będzie kosztować nawet 800 tys. zł. Przypomnijmy, że rener reprezentacji Irlandii Giovanni Trapattoni wizytował już popularny "Ogródek" i możliwe, że będzie zainteresowany skorzystaniem z usług Warty Poznań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
13.48 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro