Reklama

ZTM: kolejne biletomaty trafią na ulice

Jeszcze przed EURO 2012 na poznańskich ulicach pojawi się pięć nowych biletomatów. Właśnie otwarto oferty złożone w przetargu na zamontowanie systemu biletomatów.

Zarząd Transportu Miejskiego nie informuje na jaką kwotę opiewa oferta jedynej firmy, która zdecydowała się wziąć udział w przetargu na budowę systemu 5 stacjonarnych automatów biletowych. - Oferta została dopiero otwarta i przetarg nie został jeszcze rozstrzygnięty - tłumaczy Rafał Kupś, p.o. dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego. - Kwota zaproponowana przez firmę mieści się w granicach naszych oczekiwań - dodaje. - Teraz trzeba wszystko dokładnie sprawdzić pod względem formalnym.

Nowe biletomaty miałyby stanąć w pięciu lokalizacjach: na Rynku Wildeckim, Rynku Jeżyckim, Dworcu Garbary, Dworcu Autobusowym Starołęka i przy ulicy Naramowickiej (przy ulicy Karpia). - Mamy też cztery lokalizacje zapasowe, jeśli okazałoby się, że z montażem w docelowych miejscach będzie problem - wyjaśnia Kupś. - To ulice Promienista, Piątkowska, plac Wielkopolski i most Dworcowy.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, biletomaty pojawią się w nowych miejscach jeszcze przed EURO 2012. - Łącznie z formalnościami wszystko powinno potrwać dwa lub trzy miesiące - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro