Reklama
Reklama

Stare ZOO: powstaje nowy pawilon

W Starym ZOO powstaje Pawilon Zwierząt Zmiennocieplnych. - Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to możliwe, że jeszcze przed EURO 2012 oddamy do użytku część z waranami z Komodo - mówi dyrektor ZOO.

- Inwestycję prowadzimy od lat etapami. Początkowo zakładaliśmy, że otrzymamy dofinansowanie. Nie udało się - mówi Lech Banach, dyrektor Ogrodu Zoologicznego. - Obecnie mamy fundusze, które powinny nam pozwolić oddać do użytku jeszcze przed EURO 2012 część obiektu, w której będą przebywać warany z Komodo. Cały obiekt będzie jednak jeszcze czekać wykończenie - dodaje.

Pawilon Zwierząt Zmiennocieplnych będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. Oprócz jedynych w naszym kraju waranów, będzie tu miejsce także dla krokodyli i mieszkańców akwarium. Dodatkowo powstaną tu kawiarnia i miejsce na wystawy.

Na pierwszym piętrze budynku przewidziano taras, z którego będzie można podziwiać warany, czy krokodyle. Obiekt będzie całkowicie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Całkowita powierzchnia użytkowa budynku to 1,4 tysiąca metrów kwadratowych. Powstający pawilon dla zwierząt zmiennocieplnych zaprojektowała poznańska pracownia MTT Architecture Group.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-2℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
6.55 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro