Reklama
Reklama

Szwajcarska: pierwszy śmigłowiec wylądował!

Źródło: Wikipedia

Około godziny 13.20 na lądowisku przy szpitalu przy ulicy Szwajcarskiej wylądował pierwszy śmigłowiec. - Było to lądowanie z pacjentem na pokładzie - tłumaczy szpital.

1 lutego informowaliśmy, że lądowisko przy szpitalu przy ulicy Szwajcarskiej otrzymało pozwolenie na użytkowanie od Urzędu Lotnictwa Cywilnego w Warszawie. Kilka kolejnych dni poświęcono na załatwienie niezbędnych formalności z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Od 6 lutego mogą tu legalnie lądować śmigłowce.

- Około godziny 13.20 na lądowisku wylądował pierwszy śmigłowiec
- mówi Stanisław Rusek, rzecznik szpitala przy Szwajcarskiej. - Przetransportowano do nas w ten sposób pacjenta, który trafił na nasz Szpitalny Oddział Ratunkowy - dodaje.

Lądowisko przy szpitalu na Szwajcarskiej kosztowało ponad 3 miliony złotych. Na dachu szpitala został zamontowany nowoczesny radiokontroler, dzięki któremu pilot ze śmigłowca może sterować oświetleniem lądowiska. W przyszłości pogotowie lotnicze ma tu korzystać z nowoczesnych urządzeń nawigacyjnych, pozwalających na lądowanie również przy minimalnej widoczności. Lądowisko według pierwotnych planów miało zostać otwarte w marcu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
13.13 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro