Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-3 -8
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-2°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
-3°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
-5°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Szwajcarska: pierwszy śmigłowiec wylądował!

KaT
środa, 8.02.2012 r.
godz. 14.55

Około godziny 13.20 na lądowisku przy szpitalu przy ulicy Szwajcarskiej wylądował pierwszy śmigłowiec. - Było to lądowanie z pacjentem na pokładzie - tłumaczy szpital.

1 lutego informowaliśmy, że lądowisko przy szpitalu przy ulicy Szwajcarskiej otrzymało pozwolenie na użytkowanie od Urzędu Lotnictwa Cywilnego w Warszawie. Kilka kolejnych dni poświęcono na załatwienie niezbędnych formalności z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Od 6 lutego mogą tu legalnie lądować śmigłowce.

- Około godziny 13.20 na lądowisku wylądował pierwszy śmigłowiec
- mówi Stanisław Rusek, rzecznik szpitala przy Szwajcarskiej. - Przetransportowano do nas w ten sposób pacjenta, który trafił na nasz Szpitalny Oddział Ratunkowy - dodaje.

Lądowisko przy szpitalu na Szwajcarskiej kosztowało ponad 3 miliony złotych. Na dachu szpitala został zamontowany nowoczesny radiokontroler, dzięki któremu pilot ze śmigłowca może sterować oświetleniem lądowiska. W przyszłości pogotowie lotnicze ma tu korzystać z nowoczesnych urządzeń nawigacyjnych, pozwalających na lądowanie również przy minimalnej widoczności. Lądowisko według pierwotnych planów miało zostać otwarte w marcu.

Reklama