Reklama

Walentynki w Poznaniu: jak je spędzić?

We wtorek, 14 lutego, będziemy obchodzić Walentynki. Dla jednych to okazja, by kolejny raz wyznać ukochanej osobie miłość, dla innych - to dzień jak każdy inny.

Każdego roku w Walentynki restauracje, kawiarnie, teatry, kina i kluby wypełniają się zakochanymi parami. Ci, którzy jeszcze nie zarezerwowali stolika, muszą się spieszyć. Większość z nich zamówiono już w połowie stycznia. Dlaczego? Po to, by 14 lutego nie stać na mrozie czekając na wolne miejsce w restauracji.

Choć od lat wielu poznaniaków deklaruje, że Walentynki spędza w domu, prezentujemy kilka sposób na ciekawy wieczór dla zakochanych. Walentynki dopiero 14 lutego, ale część wydarzeń odbywających się pod ich hasłem rozpocznie się już w najbliższy weekend.

W piątek, 10 lutego, Piwnica Farna zaprasza na koncert "Bo moje usta powiedzą ci o mojej miłości", na którym usłyszymy piosenki francuskie z repertuaru m.in. Piaf, czy Brela. Również w piątek, w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej przy ul. Solnej odbędzie się Walentynkowy Koncert Charytatywny "Ach te czasy - czyli chyba cię pokocha". Zaprezentowane tu zostaną piosenki zespołu The Beatles.

W sobotę, 11 lutego, w hotelu Dorian odbędzie się Walentynkowy Bal Karnawałowy w muzycznym klimacie lat 70-tych i 80-tych. Kolejne wydarzenie już w poniedziałek, 13 lutego. W Teatrze Wielkim dwukrotnie wystąpi Kabaret Moralnego Niepokoju - oczywiście w walentynkowym programie.

Tegoroczne Walentynki w Poznaniu to przede wszystkim czas koncertów. W Centrum Kongresowo Dydaktycznym UM na scenie zaprezentuje się Mietek Szcześniak, który będzie promował swoją najnowszą płytę - "Signs". W Duszpasterstwie Akademickim św. Rocha będzie można posłuchać zespołu poezji śpiewanej ARETE w programie "Kochanie... to jest miłość".

Na Walentynki zaprasza też Piwnica Farna. 14 lutego odbędzie się tutaj walentynkowy recital piosenek miłosnych, nie tylko jazzowych. Teatr Muzyczny także zaprasza na koncert dla zakochanych, na którym będzie można usłyszeć najpiękniejsze melodie z musicali i operetek. "Amore Amore" to hasło koncertu, który odbędzie się w Scenie na Piętrze. Włoskie piosenki zaprezentuje Ewelina Rajchel.

Są też bardziej "oryginalne" sposoby na spędzenie Walentynek. W klubie Baker Street odbywać się będzie impreza, na którą będzie można dojechać "Tramwajem zwanym pożądanie". To akcja zorganizowana w imię jednej idei: Get to zero! Ma na celu doprowadzenie do zmniejszenia liczby nowych zakażeń wirusem HIV.

Na "Dzień Zakichanych" zaprasza natomiast Kawiarnia U Przyjaciół. - Jeśli kichasz na wszystko i nie możesz normalnie funkcjonować, może tobie pomóc tylko terapia sanatorium U przyjaciół dr Świętopełka Walniętego - informują organizatorzy.

Szczegóły wydarzeń znajdziecie w naszym kalendarium.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro