Reklama
Reklama

Awaria: część osiedla Pod Lipami bez wody

Mieszkańcy dwóch bloków na osiedlu Pod Lipami na poznańskich Winogradach nie mają wody. Aquanet informuje, że woda popłynie do kranów w godzinach popołudniowych.

Ekipom Aquanetu udało się usunąć awarię z okolic ulicy Dąbrowskiego. Początkowo informowano, że do godziny 10.00 wszyscy mieszkańcy osiedli Lotnictwa Polskiego i Lotników Wielkopolskich będą mieć wodę w mieszkaniach. Niektórzy czekali na wodę kilkadziesiąt minut dłużej. Według Aquanetu, wszyscy powinni mieć już dostęp do wody.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


Na Wierzbięcicach także udało się usunąć awarię, do której doszło w niedzielę. Woda płynie już do kranów, mogą jedynie wystąpić spadki ciśnienia.

Od rana z awarią wodociągową zmagają się natomiast mieszkańcy osiedla Pod Lipami na Winogradach. Doszło do niej w okolicach numerów 14-15. - Przewidywany czas usunięcia awarii to godziny popołudniowe - informuje Aquanet. - W tej chwili wody nie ma w dwóch blokach - dodają.

Przy tak niskiej temperaturze, jaka występuje obecnie w Poznaniu, mieszkańcy, którzy nie mają wody w mieszkaniach nie mogą liczyć na pomoc beczkowozów. Te pojawiają się w miejscach awarii gdy temperatura wynosi maksymalnie -5 stopni Celsjusza. Gdy jest zimniej - zamarzają kraniki w beczkowozie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
10℃
Poziom opadów:
3.8 mm
Wiatr do:
29 km
Stan powietrza
PM2.5
10.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro