SKF walczy w play-off o awans

Źródło: Wikipedia

Trzecioligowe siatkarki SKF KS Poznań w pierwszym spotkaniu I rundy play-off pewnie wygrały na wyjeździe z LKS Zjednoczeni Rychwał 3:0.

Walczące o awans do wyższej klasy rozgrywkowej podopieczne Damiana Gapika na pierwszy meczu fazy play-off pojechały do Rychwała. Były faworytem spotkania i potwierdziły to na parkiecie. Pierwszy set rozpoczął się wyrównanie, lecz już od stanu 3:3 siatkarki z Poznania dzięki dobrej zagrywce i zaangażowaniu w obronę zaczęły budować swoją przewagę, która ostatecznie zaowocowała wyraźnymi zwycięstwami w setach - 25:17, 25:15, 25:13. Za tydzień w hali Politechniki siatkarki SKF mają postawić kropkę nad "i" i przypieczętować awans do półfinału rozgrywek ligowych.

LKS Zjednoczeni Rychwał - SKF KS Poznań 0:3 (17:25, 15:25, 13:25)

Skład SKF: Arendz, Ngamayama, Tujek, Pierzchała, Baranowska, Halczak, Przybylska (libero) oraz Ciorga, Geremek, Śliwińska (libero), Kwiatek, Barwicka (kapitan).