Reklama
Reklama

Bieg przez 1001 minut przy -15 stopni

fot. Reflex Pyrki AZS AWF Poznań
fot. Reflex Pyrki AZS AWF Poznań

Francuz Yohann Bassez będzie w sobotę biegał przez 1001 minut przy -15 stopni Celsjusza wokół kompleksu AWF. Ma to być pierwszy memoriał dla tragicznie zmarłej koleżanki.

Mieszkający od kliku lat w Poznaniu Yohann Bassez, który na co dzień prowadzi zajęcia ze Street Movementu dla studentów Akademii Wychowania Fizycznego planuje dokonać niesamowitego wyczynu. W sobotę od godz. 5.00 rano chce biegać przez 1001 minut, a towarzyszyć mu będzie bardzo niska temperatura. Synoptycy spodziewają się nawet -15 stopni Celsjusza.

- 1001 minut biegu to swojego rodzaju memoriał dla jego tragicznie zmarłej koleżanki, która również trenowała parkour. Podobne biegi memoriałowe zorganizowali jego koledzy w różnych miejscach Europy - mówi Marcin Dobrzański, przewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego AWF.

Co godzinę Yohann będzie można spotkać pod budynkiem AWF-u, gdyż tam znajdować się będzie punkt żywieniowy, który będzie obsługiwany przez Samorząd Studencki. Francuz przebiegnie w sumie około 100 km, a planowane zakończenie około godz. 21.40 obok budynku uczelni znajdującym się przy ul. Królowej Jadwigi 27/39.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zmieniono stopień ostrzeżenia IMGW w Wielkopolsce!
21℃
14℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
13.75 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro