Reklama
Reklama

Grunwaldzka: remont od 6 lutego?

Gigantyczna piłka z podpisami tysięcy kibiców | fot. EURO Poznań 2012

Infrastruktura Euro Poznań 2012 i firma Torpol, która będzie wykonywać remont dodatkowego odcinka ulicy Grunwaldzkiej zwróciła się do zarządcy drogi o możliwość zajęcia pasa drogowego. - Chcemy ruszyć 6 lutego.

W środę w godzinach popołudniowych zapadła decyzja, by rozpocząć remont dodatkowego odcinka ulicy Grunwaldzkiej, od hotelu Sheraton do skrzyżowania z ulicą Matejki. Inwestycja obejmuje nie tylko przebudowę nawierzchni jezdni, ale również sieci trakcyjnej, przystanków i torowiska. - Łącznie remont pochłonie 17 milionów złotych - mówi Rafał Kupś, p.o. dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego.

Początkowo zakładano, że prace ruszą już w najbliższą sobotę. - W środę zapadła decyzja, że miasto remontuje dodatkowy odcinek ulicy Grunwaldzkiej. W czwartek złożyliśmy wraz z wykonawcą inwestycji, firmą Torpol, wniosek o zajęcie pasa drogowego ulicy Grunwaldzkiej do zarządcy drogi, a więc Zarządu Dróg Miejskich. Zgodnie z wnioskiem prace miałyby się rozpocząć w najbliższy poniedziałek, 6 lutego - mówi Bogdan Szyk z Infrastruktury Euro Poznań 2012. - Czy taką zgodę otrzymamy, nie wiem - wyjaśnia. - To nie od nas zależy. Wykonawca jest w gotowości, wszelkie inne dokumenty są gotowe - zapewnia.

Jak się jednak okazuje, nie przedstawiono jeszcze oficjalnej wersji organizacji ruchu w tym rejonie podczas remontów. Mówi się o tym, że na wysokości skrzyżowania Grunwaldzka/Matejki powstanie mini rondo, które umożliwi kierowcom poruszanie się w tym miejscu. Ruch w kierunku centrum ma być utrzymany. W przeciwną stronę niestety nie pojedziemy - trzeba będzie podróżować objazdem przez ulice Bukowską i Zeylanda. To oznacza, że autobusy za tramwaj będą również poruszać się objazdem. - My na dobrą sprawę nie wydaliśmy jeszcze opinii w sprawie planowanej organizacji ruchu, bo projekt był niekompletny - wyjaśnia Józef Klimczewski, naczelnik poznańskiej drogówki.

Rafał Kupś, szef ZTM nie potrafi powiedzieć, kiedy ruszy remont. - Możliwe, że w poniedziałek, ale nie mamy pewności. Jeśli nie w poniedziałek, to kilka dni później - przyznaje.

Inwestycja za blisko 20 milionów złotych miałaby się zakończyć jeszcze przed Euro 2012. Czas nagli - do Mistrzostw Europy zostały tylko cztery miesiące.

Czy najbliższe pół roku to dobry termin na remont Grunwaldzkiej od Zeylanda do Matejki?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na silny wiatr! IMGW wydał ostrzeżenie. Strażacy mają już pierwsze zgłoszenia
4℃
2℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
31 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro