Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -4
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1029 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1021 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Grunwaldzka: remont od 6 lutego?

KaT
czwartek, 2.02.2012 r.
godz. 16.27

Infrastruktura Euro Poznań 2012 i firma Torpol, która będzie wykonywać remont dodatkowego odcinka ulicy Grunwaldzkiej zwróciła się do zarządcy drogi o możliwość zajęcia pasa drogowego. - Chcemy ruszyć 6 lutego.

W środę w godzinach popołudniowych zapadła decyzja, by rozpocząć remont dodatkowego odcinka ulicy Grunwaldzkiej, od hotelu Sheraton do skrzyżowania z ulicą Matejki. Inwestycja obejmuje nie tylko przebudowę nawierzchni jezdni, ale również sieci trakcyjnej, przystanków i torowiska. - Łącznie remont pochłonie 17 milionów złotych - mówi Rafał Kupś, p.o. dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego.

Początkowo zakładano, że prace ruszą już w najbliższą sobotę. - W środę zapadła decyzja, że miasto remontuje dodatkowy odcinek ulicy Grunwaldzkiej. W czwartek złożyliśmy wraz z wykonawcą inwestycji, firmą Torpol, wniosek o zajęcie pasa drogowego ulicy Grunwaldzkiej do zarządcy drogi, a więc Zarządu Dróg Miejskich. Zgodnie z wnioskiem prace miałyby się rozpocząć w najbliższy poniedziałek, 6 lutego - mówi Bogdan Szyk z Infrastruktury Euro Poznań 2012. - Czy taką zgodę otrzymamy, nie wiem - wyjaśnia. - To nie od nas zależy. Wykonawca jest w gotowości, wszelkie inne dokumenty są gotowe - zapewnia.

Jak się jednak okazuje, nie przedstawiono jeszcze oficjalnej wersji organizacji ruchu w tym rejonie podczas remontów. Mówi się o tym, że na wysokości skrzyżowania Grunwaldzka/Matejki powstanie mini rondo, które umożliwi kierowcom poruszanie się w tym miejscu. Ruch w kierunku centrum ma być utrzymany. W przeciwną stronę niestety nie pojedziemy - trzeba będzie podróżować objazdem przez ulice Bukowską i Zeylanda. To oznacza, że autobusy za tramwaj będą również poruszać się objazdem. - My na dobrą sprawę nie wydaliśmy jeszcze opinii w sprawie planowanej organizacji ruchu, bo projekt był niekompletny - wyjaśnia Józef Klimczewski, naczelnik poznańskiej drogówki.

Rafał Kupś, szef ZTM nie potrafi powiedzieć, kiedy ruszy remont. - Możliwe, że w poniedziałek, ale nie mamy pewności. Jeśli nie w poniedziałek, to kilka dni później - przyznaje.

Inwestycja za blisko 20 milionów złotych miałaby się zakończyć jeszcze przed Euro 2012. Czas nagli - do Mistrzostw Europy zostały tylko cztery miesiące.

ZOBACZ WYNIKI SONDY
arrow
Reklama