Reklama
Reklama

Aquanet: awarie na Starołęce i Wildzie

fot. Elżbieta Skowron
fot. Elżbieta Skowron

Od środy pracownicy Aquanetu usuwają awarie wodociągowe na Starołęce i Wildzie. Bez wody jest kilkadziesiąt budynków.

Trzaskające mrozy nie wpływają korzystnie na poznańskie wodociągi. - I tak obecnie nie jest źle. Wysyp awarii możemy mieć dopiero wtedy, gdy mrozy zaczną puszczać - mówi dyspozytor z Pogotowia Wodociągowego. - Jeśli temperatura utrzymuje się mniej więcej na tym samym poziomie, awarie występują sporadycznie - zapewnia.

Mimo to, nie ma dnia, by w Poznaniu nie doszło do choć najmniejszej awarii wodociągowej. - W środę mieliśmy awarię na ulicy Jarochowskiego, ale została już usunięta i tam mieszkańcy mają wodę - tłumaczy.

Najpoważniejsze awarie występują obecnie na Wildzie i Starołęce. - Od środy nasze ekipy zmagają się z awarią na ulicy Starołęckiej. Na wysokości budynku nr 93 doszło do uszkodzenia rury. Wody nie mają mieszkańcy ulicy od tego numeru do skrzyżowania z ulicą św. Antoniego.

Problemy z wodociągiem występują również od środy na Wildzie. - W tej chwili bez wody są mieszkańcy ulic Żupańskiego i Poplińskich, a także części Wierzbięcic - wymienia. - Dostęp do awarii blokował nam zaparkowany w jej miejscu samochód. Teraz już ekipy działają - kończy.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
13.62 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro