Reklama
Reklama

CK Zamek: trwa przebudowa Sali Wielkiej

Koncert zespołu sprzed lat w Blue Note, fot. Wikipedia

Trwa przebudowa Sali Wielkiej w Centrum Kultury Zamek. Początkowo zakładano, że inwestycję uda się zakończyć do końca maja. Dziś otwarcie planowane jest na listopad. Zobacz zdjęcia!

Blisko 50 milionów złotych kosztuje przebudowa Centrum Kultury Zamek, która rozpoczęła się na początku grudnia 2010 roku. 70% sumy na inwestycję pochodzi z funduszu Unii Europejskiej. W trakcie prowadzenia prac nie obyło się bez niespodzianek.

Jedną z nich było odnalezienie pocisku moździerzowego na poddaszu budynku. A to nie koniec niespodziewanych zdarzeń. W międzyczasie okazało się, że ściany budynku nie są tak mocne, jak podejrzewano. W trakcie rozbiórki wyszło na jaw, że stropy i ściany boczne trzeba będzie wzmocnić, zanim zacznie się dalsza część prac. Stąd opóźnienie. Sala nie zostanie oddana do użytku do końca maja, a dopiero w listopadzie.

Po przebudowie nowy wygląd zyskają nie tylko Sala Wielka i Sala Marmurowa. Na poddaszu powstanie kameralna sala na około 60 miejsc, w której będzie można organizować niewielkie koncerty, czy przedstawienia. Poddasze wzbogaci się także o nowe sale prób. Dzięki ciekawemu projektowi Toya Design hol przed Salą Wielka zyska nowoczesny wygląd. Będzie przykryty szklanym sufitem i będzie wyposażony w antresolę.

Zobacz najnowsze zdjęcia z Sali Wielkiej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejny dzień z ostrzeżeniami. Gdzie obowiązują alerty IMGW?
4℃
0℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro