Akademiczki przegrały z MKS Słupia

Szczypiornistki AZS AWF Volkswagen Poznań przegrały we własnej hali z MKS Słupia Słupsk 29:35. Była to już dziesiąta porażka poznanianek w I lidze.

Po raz kolejny to poznański zespół lepiej rozpoczął spotkanie. Akademiczki wygrywał najpierw 2:0, potem 3:1. Wyrównaną rywalizację toczył do 23. minuty, kiedy to Słupia prowadziła jedynie 11:13. Indywidualne krycie najgroźniejszej w zespole gości Agnieszki Łazańskiej-Korewo przynosiło efekty i drużyna gości miała spore problemy z prowadzeniem gry w ataku.

Szybko jednak "na plaster" wzięta została także czołowa snajperka miejscowych Agata Wasiak i od tego momentu szala zwycięstwa zaczęła przechylać się na korzyści wicelidera tabeli. Poznanianki nie mogąc poradzić sobie z wysoką obroną Słupi zaczęły popełniać coraz więcej błędów, z których zespół gości wyprowadzał kontrataki. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 12:18.

Po zmianie stron akademiczki ponownie opanowały sytuację na boisku. Na większy zryw nie było jednak szans, gdyż Słupia do końca pojedynku utrzymywał bezpieczną przewagę. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem przyjezdnych 29:35. - Mecze wygrywa się obroną, a ta u nas po raz kolejny nie funkcjonowała. Do tego doszła duża liczba prostych błędów i stąd taki wynik - podsumowała Agnieszka Kwiecień z AZS AWF Volkswagen Poznań.

AZS AWF Volkswagen Poznań - MKS Słupia Słupsk 29:35 (12:18)

AZS AWF Volkswagen Poznań: Gała, Pawlak - Wasiak 10, Kwiecień 5, Łakomy 4, Szymańska 4, Bartkowiak 3, Matyja 2, Łyszczyk 1, Król, Karasiewicz, Peda.

MKS Słupia Słupsk: Zych, Łoś - Łazańska-Korewo 9, Ilska 6, Malich 5, Porębska 5, Olejarczyk 4, Szczukowska 3, Dominiak 2, Smutek 1, Winiarska, Wiśniewska.