Warta przegrała z Podbeskidziem

Warta Poznań przegrała spotkanie towarzyskie z Podbeskidziem Bielsko-Biała 0:1. W zespole trenera Jarosława Araszkiewicza testowany był Przemysław Bella.

Spotkanie rozgrywane przy blisko -10 C na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim było dla piłkarzy Warty Poznań pierwszym sprawdzianem po zgrupowaniu w Zakopanem. Wynik meczu ustalił tuż przed przerwą Robert Demjan, który wykorzystał błąd Przemysława Otuszewskiego i pewnym strzałem z linii pola karnego pokonał Łukasza Radlińskiego.

Zieloni mieli w drugiej połowie idealną okazję na wyrównanie, ale Marcin Klatt przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Podbeskidzia Richardem Zajacem. W zespole trenera Jarosława Araszkiewicza testowany był Przemysław Bella z Ruchu Zdzieszowice, a w 58. min. z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Artur Marciniak.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Warta Poznań 1:0 (1:0)
Bramka: Robert Demjan (42. min.)

Podbeskidzie I połowa: Richard Zajac - Marek Sokołowski, Ondrej Sourek, Bartłomiej Konieczny, Krzysztof Król - Sebastian Ziajka, Liad Elmalich, Wojciech Reiman, Maciej Rogalski (30" Dariusz Kołodziej), Sylwester Patejuk - Robert Demjan

Podbeskidzie II połowa: Richard Zajac - Łukasz Mierzejewski, Damian Byrtek, Juraj Dancik, Tomasz Górkiewicz - Piotr Malinowski, Matej Nather, Dariusz Łatka, Dariusz Kołodziej (30" Liran Cohen), Mariusz Sacha (65" Dariusz Kołodziej) - Adrian Sikora

Warta I połowa: Radliński - Bella, Wichtowski, Otuszewski, Mójta - Ngamayama, Magdziarz, Foszmańczyk, Grzeszczyk, Piceluk - Giel

Warta II połowa: Radliński - Bella, Bartkowiak, Jasiński, Otuszewski - Marciniak (58. Ngamayama), Magdziarz (65. Gabrych), Foszmańczyk, Grzeszczyk, Jakubowski - Klatt.