Pewne zwycięstwo Akademii FC

Futsaliści Akademii FC Pniewy pewnie wygrali w piątkowy wieczór z TPH Polkowice 7:3, a swoje premierowe trafienia zaliczyli David Fernandez Hurtado oraz Carlos Calvo Diaz.

Walczący o miejsce na podium mistrzostw Polski podopieczni trenera Klaudiusza Hirscha musieli wygrać piątkowe spotkanie, aby zachować szansę na medal. W początkowych minutach stworzyli sobie dużo sytuacji , ale nie mogli zdobyć bramki. Dopiero w 13. minucie Daniel Lebiedziński ograł Grzegorza Dudę i sprytnym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Pięć minut później powracający po trzech meczach kary za czerwoną kartkę Mateusz Mika podwyższył na 2:0. - Obawiałem się tego spotkania. Po tak długiej nieobecności na ligowych parkietach zawsze trudno wchodzi się w mecz. Zdobyłem gola i potem grało mi się już coraz lepiej - mówił po spotkaniu Mika.

Po zmianie stron Łukasz Ostrowski zdobył kontaktową bramkę, ale odpowiedź Akademii FC w postaci czterech goli pozbawiła złudzeń outsidera ekstraklasy. Warto podkreślić, że swoje premierowe trafienia w polskiej lidze zaliczyli David Fernandez Hurtado oraz Carlos Calvo Diaz.

Akademia FC Pniewy - TPH Polkowice 7:3 (2:0)
Bramki: 1:0 Lebiedziński (13.), 2:0 Mika (18.), 2:1 Ostrowski (23.), 3:1 Longhi
(27.), 4:1 Łeszyk (28.), 5:1 Mika (29.), 6:1 C.Calvo (35.), 6:2 Nowak (38.), 6:3
Kaczmarek (40.), 7:3 C.Calvo (40.)

Akademia: Jankowski, Foltyn - Łeszyk, Mika, Chus, C.Calvo, Longhi, Ł.Pieczyński, D.Pieczyński, Solecki, Lebiedziński

TPH: Duda, R.Biały, Nowak, Bury, Woźniak, Ostrowski, Marciniak, Muzeja, D.Biały, Potocki, Kaczmarek