Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-1 -7
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1008 hPa
JUTRO
pogoda
-1°C 1013 hPa
POJUTRZE
pogoda
-4°C 1020 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Ławica: trwają prace wewnątrz terminala

KaT
środa, 25.01.2012 r.
godz. 14.16

Zgodnie z harmonogramem przebiegają prace na poznańskiej Ławicy. Obecnie trwają intensywne roboty wewnątrz nowego budynku.

Do końca ubiegłego roku udało się wykonać wszystkie prace związane z montażem konstrukcji żelbetowych oraz konstrukcji stalowej terminala. Zadbano też o elewację i dach budynku. Udało się także w 100% zakończyć budowę konstrukcji płyty postojowej samolotów.

200 milionów złotych ma pochłonąć cała inwestycja, która zakończy się w pierwszym kwartale bieżącego roku.

Przypomnijmy, że po zakończeniu prac na lotnisku będzie ono mogło przyjmować więcej pasażerów niż obecnie. Zamiast jednego budynku, Ławica będzie dysponować 2 obiektami. Do nowej części będziemy wchodzić po wylądowaniu, a ze starej będziemy odlatywać. Łącznik połączy dwa budynki. Znajdą się w nim sortownia oraz hala check-in.

Dodatkowa płyta postojowa dla samolotów sprawi, że lotnisko dysponować będzie 23 stanowiskami. Dzięki temu Ławica będzie mogła obsługiwać więcej statków powietrznych niż obecnie.

Ławica podkreśla, że wszystko idzie zgodnie z planem. Na potwierdzenie zaprasza przedstawicieli mediów w najbliższy poniedziałek na zwiedzanie całego placu budowy. Będzie można m.in. wejść na dach obiektu i zrobić z niego zdjęcia. Na pewno fotorelację z wycieczki zobaczysz na naszym portalu!

Tymczasem prezentujemy najnowsze zdjęcia z budowy, wykonane w sobotę.