Reklama

Wartostrada: są pieniądze na inwestycje

We wtorek radni przyjęli budżet miasta na 2012 rok. Znalazły się w nim pieniądze na fragment poznańskiej Wartostrady. Docelowo ma to być sieć ścieżek rowerowych i bulwar spacerowy nad Wartą.

550 tysięcy złotych z budżetu miasta zostanie w tym roku przeznaczone na poznańską Wartostradę. - Poprawka ta została wprowadzona przez samego prezydenta i przegłosowana przez radnych PO i PRO - mówi Jan Zujewicz, radny osiedla Stare Miasto.

Co uda się zrobić za pół miliona złotych? - Przede wszystkim dokończona zostanie ścieżka nad Wartą wzdłuż ulicy Szelągowskiej - zapewnia. - To tak zwane bulwary szelągowskie. Na całej długości tego odcinka od Garbar do mostu Lecha wylany zostanie beton. Dodatkowo, te pieniądze pozwolą na zaprojektowanie nowych odcinków Wartostrady. Jeden (850 metrów) pomiędzy mostem św. Rocha a mostem Chrobrego, a drugi od rzeki Głównej do Cybiny - wymienia. - Mamy nadzieję, że te dwa odcinki uda się wykonać w przyszłym roku.

Projekt, obejmujący budowę całej Wartostrady, ma pochłonąć w sumie 12 milionów złotych. - Kwota 550 tys. przy całym budżecie projektu może się wydawać niewielka, ale dzięki tym środkom i tak inwestycja nabierze ogromnego rozpędu. Jestem przekonany, że w tym roku poznaniacy, radni i urzędnicy dostrzegą na przykładzie Szeląga, jak fantastycznym projektem jest Wartostrada i że z roku na rok środków na ich realizację będzie coraz więcej - dodaje Zujewicz.

Cała Wartostrada ma być gotowa najpóźniej za cztery lata.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
29℃
18℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
20.65 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro