Akademiczki zamykają tabelę I ligi

Pierwszoligowe szczypiornistki AZS AWF Volkswagen Poznań przegrały wyjazdowe spotkanie z MKS MOS Gniezno 29:30 i zamykają tabelę I ligi.

Spotkanie lepiej rozpoczęły poznanianki, które wyszły na dwubramkowe prowadzenie. MKS szybko jednak odrobił straty i już w 6. minucie meczu doprowadził do wyrównania 3:3. Od tego momentu żadnemu z zespołów nie udało się uciec rywalowi i pierwsza połowa zakończyła się remisem 11:11.

Po zmianie stron również toczyła się bardzo wyrównana walka. Dopiero dwanaście minut przed końcem spotkania akademiczkom udało się wyjść na dwubramkowe prowadzenie. Jednak chwilę później w kilku akcjach w bramce gospodyń bardzo dobrze spisała się Daria Tarczyńska i miejscowe zdołały wyrównać, a następnie wyjść na prowadzenie. Podopieczne Stanisława Igela kilkukrotnie jeszcze odrabiały straty zbliżając się do rywalek na różnicę zaledwie jednego trafienia, ale zremisować tego meczu już nie zdołały. Ostatecznie derby regiony wygrał MKS MOS Gniezno 30:29.

- Mecz był zacięty, ale nie wykorzystałyśmy zbyt wielu stuprocentowych sytuacji. To zemściło się w końcówce meczu i niestety z tego pojedynku wyszłyśmy, jako przegrany zespół. Wiele osób na pewno nas już skreśli, ale do końca sezonu jeszcze kilka meczów, więc nie czas się poddawać - skomentowała po spotkaniu Weronika Łakomy, kołowa AZS AWF Volkswagen Poznań.

MKS MOS Gniezno - AZS AWF Volkswagen Poznań 30:29 (11:11)

MKS MOS: Tarczyńska, Kowalczewska - Różańska 10, Szwedek 4, Podrzycka 4, Bigoszewska 4, Jerzakowska 3, Burdzińska 2, Stachowiak 2, Łuczak 1.

AZS AWF: Gała, Pawlak - Wasiak 10, Kwiecień 5, Kujawa 5, Matyja 5, Szymańska 2, Łakomy 1, Bartkowiak 1.