PBG pokonało Kociewskie Diabły

Koszykarze PBG Basket Poznań wygrali na wyjeździe z Polpharmą Starogard Gdański 67:65 i awansowali na 9. miejsce w tabeli PLK.

Podopieczni Miliji Bogicevicia bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie rewanżowe z Polpharmą i po pierwszej kwarcie prowadzili 23:20. Jednak w kolejnej odsłonie gospodarze szybko odrobili straty, a dzięki celnym rzutom za trzy Marcina Nowakowskiego schodzili na przerwę prowadząc 43:36.

Poznaniacy w trzeciej kwarcie odrabiali straty i dzięki Tomaszowi Smorawińskiemu oraz punktom Damiana Kuliga zbliżyli się do Polpharmy na trzy punkty. Siedem minut przed końcową syrenę po celnym rzucie za trzy punkty Niksa Nikolića PBG wyszło na prowadzenie, które dzięki kolejnym celnym rzutom za trzy i zimnej krwi Żarko Comagića udało się utrzymać do końca spotkania. Zwycięstwo na Kociewiu zapewniło zespołowi PBG Basket Poznań awans na 9. miejsce w tabeli PLK.

- Zagraliśmy dzisiaj lepszy mecz niż Polpharma. Troszeczkę w tej drużynie czuć brak Weedena, będą musieli się do tego przyzwyczaić. Na szczęście dla nas zagraliśmy dobrze w obronie przeciwko Michaelowi Hicksowi. Większość meczu kontrolowaliśmy i wiedzieliśmy co chcemy zrobić. Dalej będziemy walczyć - mówił na pomeczowej konferencji prasowej trener Milija Bogicević.

Polpharma Starogard Gd. - PBG Basket Poznań 65:67 (20:23, 23:13, 12:16, 10:15)

Polpharma: Nowakowski 12, Hicks 8, Dąbrowski 7, Simmons 5, Wall 3 oraz Śnieg 12, Arabas 9, Metelski 7, Paul 2.

PBG: Mićić 21, Kulig 17, Nikolić 10, Smorawiński 7, Comagić 6, Parzeński 4, Bartosz 2.