Reklama
Reklama

Teatr Polski wystawi "Hamleta"

fot. bradimarte/sxc.hu
fot. bradimarte/sxc.hu

Od dwóch tygodni w Teatrze Polskim trwają próby spektaklu "Hamlet" Williama Shakespeare'a w reżyserii Pawła Szkotaka. Premierę zaplanowano na 17 marca.

Ostatni raz w Teatrze Polskim "Hamleta" można było obejrzeć ponad 40 lat temu. W 1970 roku spektakl wyreżyserował Jerzy Zegalski, a wcześniej w 1950 roku w reżyserii Wilama Horzycy z legendarną rolą Adama Hanuszkiewicza. Od tamtej pory w poznańskim Teatrze Polskim żaden reżyser nie podjął się realizacji tego klasycznego dzieła.

Dyrektor naczelny i artystyczny Paweł Szkotak postanowił, że spektakl wróci na deski teatru i sam został reżyserem. Postanowił sięgnąć do tłumaczenia Stanisława Barańczak, a w rolę Hamleta wcieli się Michał Kaleta. W pozostałych rolach wystąpią: Barbara Krasińska, Barbara Prokopowicz, Mariusz Adamski (gościnnie), Łukasz Chrzuszcz, Piotr B. Dąbrowski, Michał Kaleta, Wojciech Kalwat, Piotr Kaźmierczak, Jakub Papuga, Paweł Siwiak, Andrzej Szubski, Zbigniew Waleryś, Wiesław Zanowicz.

Scenografię i kostiumy do spektaklu projektuje Agnieszka Zawadowska, a muzykę komponuje Krzysztof Nowikow. Premiera spektaklu odbędzie się 17 marca 2012 w Malarni.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Rekordowy wrzesień w Poznaniu pod względem pogody. I to nie jest dobra informacja
22℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.84 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro