Reklama
Reklama

Poznańskie tramwaje w Olsztynie

Konsorcjum Modertrans Poznań i Newag za około 113 mln zł dostarczą do Olsztyna piętnaście nowych tramwajów. Wielkim przegranym przetargu jest Solaris z Bolechowa.

Olsztyn w najbliższym czasie znaczną część budżetu miasta wyda na przebudowę linii tramwajowych, a pierwszym akcentem tego planu jest przetarg na dostarczenie 15 nowych tramwajów. Pojazdy mają mieć od 28 do 32 metrów długości i od 2,4 do 2,5 metra szerokości. Ponadto muszą zmieścić 200 pasażerów, a w tramwaju ma być zainstalowana klimatyzacja i monitoring.

O pierwsze zamówienie walczyło Konsorcjum Newag i Modertrans, Solaris z Bolechowa i Pesa z Bydgoszczy. Zdaniem komisji przetargowej najlepszą ofertę złożył Newag i Modertrans, które dostarczą tramwaje za około 113 mln zł, ale jeszcze nie wiadomo, jaki będzie to typ pojazdu. Solaris chciał wyprodukować tramwaje za 120 mln zł, a Pesa 131 mln zł.

Przegrani mają teraz czas na złożenie odwołania od wyników przetargu. Natomiast zwycięzca nie wie jeszcze gdzie powstaną tramwaje. Nowosądecki Newag dotychczas znany był z produkcji, modernizacji oraz naprawami taboru kolejowego i doświadczenie w tej dziedzinie będzie czerpał od Modertransu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
120.37 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro