Reklama

Będzie więcej miejsc w żłobkach

Do końca 2012 roku pojawi się o siedemdziesiąt miejsc więcej w poznańskich żłobkach. Jak twierdzą członkowie Porozumienia Żłobkowego to o wiele za mało. W kolejce czeka prawie tysiąc trzysta dzieci.

W czwartek w Urzędzie Miasta odbył się protest przeciwko miejskiej polityce żłobkowej. Aktywiści domagają się większej liczby miejsc w żłobkach, dotacji dla niepublicznych placówek, oraz podwyżek dla personelu.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Obecnie miejsce w żłobku kosztuje 256 zł bez wyżywienia oraz 365 z wyżywieniem. Prezydent chce podnieść opłatę o 100 złotych. Urzędnicy tłumaczą, że podwyżki są konieczne, by zwiększyć liczbę miejsc w żłobkach. Dla najbiedniejszych stawki byłyby jednak obniżane, nawet o ponad 60 procent.

Problem żłobków jest szczególnie znaczący dla rodziców, ponieważ dzięki placówkom mogą oni kontynuować swoją karierę zawodową.

W czwartek komisja zdrowia nie zaopiniowała podwyżek. Radni przełożyli debatę na 31 stycznia. Do końca 2016 roku urząd planuje objąć opieką żłobkową, co trzecie dziecko.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro