Reklama
Reklama

CH Łacina: prace ruszą za kilka miesięcy

Apsys Polska, firma budująca centrum handlowe Łacina, w 99% skompletowała wniosek o pozwolenie na budowę. Prace mają się rozpocząć za kilka miesięcy.

25 restauracji, 300 punktów handlowych i usługowych na 95 tysiącach metrów kwadratowych - Łacina w liczbach przedstawia się imponująco. Ma to być jeden z największych i najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. Stanie w bliskim sąsiedztwie ronda Rataje, przy ulicy Łacina.

- Budowa rozpocznie się w drugiej połowie 2012 roku. Na obecnym etapie postępowania udało nam się uzyskać wszelkie niezbędne pozwolenia. Wniosek o pozwolenie na budowę jest natomiast skompletowany w 99 procentach - mówi Joanna Mierzwińska z Apsys Polska.

Centrum handlowe ma być gotowe w 26 miesięcy od rozpoczęcia prac budowlanych. - Planujemy, że otwarcie odbędzie się w czwartym kwartale 2014 roku - wyjaśnia. Już dziś wiadomo, że w Łacinie znajdzie się sklep Leroy Merlin, Multikino z 11 salami, Carrefour, a także duży sklep z multimediami. - Nowi najemcy to m.in. Van Graaf, Kids Play i Hana Sushi. Jeszcze w tym miesiącu planujemy podpisać kolejnych 14 umów.

W ubiegłym roku pojawiła się informacja, że inwestor poza budową samego centrum handlowego zajmie się także modernizacją ronda Rataje zwiększając jego przepustowość. - To wciąż aktualne. Jest już zaakceptowane rozwiązanie dróg "wewnętrznych" na obszarze Łaciny i sąsiednich nieruchomości. Trwają ostateczne uzgodnienia, co do kształtu transportu publicznego na rondzie. Tu decyzja należy do Zarządu Dróg Miejskich.

Ruch pieszy na rondzie ma zostać przeniesiony pod już istniejące drogi - będziemy się więc poruszać przejściami podziemnymi. Dodatkowo zmodernizowane zostaną ulice Bolesława Krzywoustego i Jana Pawła II. W trakcie budowy trasy nie mają być zamykane. To jednak oczywiste, że kierowcy będą musieli się liczyć z czasowymi utrudnieniami występującymi przez około 12 miesięcy.

W połowie marca mają być gotowe nowe wizualizacje Łaciny. - Dotychczasowe były wykonywane wczesną jesienią roku ubiegłego w czasie procesu projektowego. Ta faza jest w zasadzie zakończona. Na nowych wizualizacjach nie będzie radykalnych zmian.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
22.33 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro